Azem Kökez

Tüm Makaleleri

Azem Kökez

İstatistik sizi hedefe ulaştırır!

Sektörde istatistik tutanların sayısının parmakla gösterilecek kadar az... Eğer bir işletme istatistik tutmuyorsa önü kapalı, geleceği belirsizidir.

İhmalkarlık - Ben ikilemde kalıyorum. Ya siz?

Bütün bunlardan bir şey olmaz diyoruz da ihmalkarlık yüzünden zarara uğrayanlara da bir şey olmaz mı diyeceğiz? Ben ikilemde kalıyorum. Ya siz?

Metre mi, Metrekare mi?

Korkarım ki ilerde kilo ile halı yıkandığını duyabiliriz. Merak ediyorum kilo halı yıkanırsa halıyı kuru iken mi, ıslak iken mi tartacaklar? 

Geleceğine Tecrübelerle Yön Ver!

Dünden farklı olarak bugün ne yaptığımıza bakmak lazım! Hz. Mevlana'nın dediği gibi: "Geçmişte yaşama. Geçmişten ders al".

Takdir mi, tedbir mi?

Tedbirle, takdiri değiştiremezsiniz fakat takdirde varsa tedbir alarak kazayı ve belayı engellemiş olursunuz.

Fırsatları Değerlendirebilmek 

Sektör olarak zaman zaman bizlere de fırsatlar doğuyor. Üzülerek belirteyim ki bu fırsatları yeterince değerlendirmiyoruz.

Denetimsizlik nereye gidiyor?

Denetimsizliğin bir başka versiyonu da dijital hırsızlıktır! Misal medyada kurumsal ve marka olmuş işletmelerin kelime oyunlarıyla telefonların kopyalanması

Erdemli Olabilmek

Erdemli insan doğru olan şeyi yapan, yanlış olan şeyi yapmayandır. Bir diğer anlamı ise erdemli olmak faziletli olmaktır.

Protokol ve Resmi Nezaket Kuralları

Protokol kurallarını bilmek insana güven verir. Üstünlük ve saygınlık kazandırır. Protokol kurallarına uyan kişi iş yaşamında fark edilir, tercih edilir.

Fason Üretimi ve Hizmeti

Son yıllarda sektördeki halı yıkama işletmelerine baktığımızda %50’si kendi işletmelerini yönetirken, %50’si fason işletmelere dönmüş görünüyor.