Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sona eren kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada esnafa destek paketini açıkladı. 


Esnafa destek paketini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu hibe programıyla işlerine ara vermiş olan esnaflarımıza 2 grup halinde destek olmayı planlıyoruz.
 

1. grupta kahve kıraathane pastane, internet kafeler ve benzeri işletmeler yer almaktadır. Sayıları 235 bine ulaşan işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapacağız.
 

2. grupta bakım onarım, tamirat, hırdavatçılar, müzisyenler, halı yıkamacılar, oyuncak, kozmetik, bakırcılar, ayakkabıcılar, konfeksiyonlar ve benzeri işletmeler yer almaktadır. Bu gruba berberler otobüsçüler, pazarcılar dahildir. 
 

Toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmeyi kapsayan bu gruba bir defaya mahsus 3 bin lira hibe desteği vereceğiz. Toplamda 4 milyar 602 milyon liralık kaynağı karşılıksız olarak veriyoruz” dedi. 

Aral İmzalı "Anadolu Halısı; Ruhumun Dili, Sözümün Rengi..." Aral İmzalı "Anadolu Halısı; Ruhumun Dili, Sözümün Rengi..."