İş yerlerindeki Yönetici, Usta ve Usta Öğreticilerine yönelik İmep Programı eğitim semineri dün İstanbul Merter İbis Otel’de gerçekleştirildi.Toplantıya MARHALFED, PHTYD, BUHTED ve İSHAYDER dernek üyelerinde 50ye yakın halı yıkamacı katılım gösterdi.

Kaliteli İstihdam için düzenlenen mesleki eğitim programı İmep il koordinatörünün tanıtım videosu ile başladı.

Çalışma Yaşamında Z Kuşağı, Sosyal Uyum konularında sunumlar yapıldı.Soru – cevap şeklinde ilerleyen seminere aktif katılım sağlanması amaçlandı.

Kaliteli iş gücüne erişmek, mesleki belgelerin önemi ve belgeli personel çalıştırmanın iş sahibine olan avantajları da konuşuldu.

Esnafa yönelik hibe desteği konusunda da bilgiler verildikten sonra seminer sonlandırıldı.Verimli bir seminer olduğunu söylenen Marhalfed Başkanı Bahattin Ersönmez, “Bu tür eğitimlerde aslında tüm meslektaşlarımızı görmek en büyük dileğim.

Amerika’da yerleşik hale gelmek için harekete geçti! Amerika’da yerleşik hale gelmek için harekete geçti!

Programın düzenlemesini sağlayan İSTEMO Başkanı Nihat Kulaoğlu, İMEP İL Koordinatörü Lütfi DEMİR Hocamıza ve emeği geçen tüm ekibe teşekkür ediyorum.

Bu tür eğitim seminerlerinin diğer illerde de yapılması için tüm dernek yönetimi arkadaşlarıma çağrıda bulunmak istiyorum. Başarılı olmak istiyorsak mesleğimizde gelişmek için eğitimi önemsemeliyiz” dedi.