Olağanüstü zamanlar için ek planlarımızın her zaman olması gerektiğini söyleyen MARHALFED Başkanı Bahattin Ersönmez,

“Sağlığımızın korunması ve malum COVİT salgınıyla mücadele de devlet tarafından alınan kararlar çerçevesinde, diğer bazı sektörlere uzun zamandır uygulanan tam kapanma süreci ne yazık ki, iş yoğunluğumuzun başlangıcında bizim sektöre de uygulandı.

Taleplerimiz Sonuçsuz Kaldı.

Başta Oda başkanlarımız, Federasyonumuz ve tüm illerdeki dernek yönetimlerince, yoğun bir çalışma ve paylaşımlarla, Bakanlık ve valilikler nezdinde, yasaklardan muafiyet taleplerimiz sonuçsuz kalmıştır.

Süreç Hafif Atlatılmıştır.

Her şeye rağmen resmi tatilleri çıkardığımızda 9 günlük bir kapanmayla bu süreç hafif atlatılmıştır.

"Ak Akçe Kara Gün İçindir."

Aral İmzalı "Anadolu Halısı; Ruhumun Dili, Sözümün Rengi..." Aral İmzalı "Anadolu Halısı; Ruhumun Dili, Sözümün Rengi..."

İş yoğunluğumuza denk gelen bu kapanma, işletme yönetiminde A-B-C planlarının ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha bize hatırlatmıştır. “Ak akçe, kara gün içindir” atasözümüze istinaden, maliyet ve fiyat hesaplamalarımızda, olağan üstü haller içinde gereken tedbirlerin göz önüne alınması, bizleri bu gibi durumlarda daha az etkileyecektir.

Bir daha yaşanmaması dileğiyle, sağlıklı günlerde, kesintisiz bir iş sezonu diler, tüm meslektaşlarıma saygılar sunarım” dedi.