18. İstişare toplantısı açılışını Ramazan Karakaya yaptı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Yönetim Kurulu ve Divan Kurulu sahneye davet edildi.Divan Kuruluna Fuat Koç’un Başkanlık ettiği Divan Kurulunda, Leyla Ayhan ve Ahmet Özdemir bulunmaktadır.

Divan Kurulu Başkanı Fuat Koç sözlerine katılımcıları selamlayarak başladı, “Genel Kurulumuzun vatana, millete ve sektörümüze hayırlar getirmesini diliyorum. Divan Kurulunu açıyorum. Genel Kurul, faaliyet raporunun okunması, müzakere edilmesi ve ibraz edilmesi şeklinde ilerleyecektir” dedi.PHTYD Başkan Vekili Güven Köseoğlu, faaliyet raporunu okudu. Faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi.

PHTYD Gelir Gider Raporunu Kenan Özdemir yaptı.  Gelir Gider Bildirimleri oy birliği ile kabul edildi.

Yönetim kurulu sayısı 7 kişiden 9 kişiye çıkması teklifi sunuldu. Tüzük gereği 7 olan sayı 9 olarak oy birliği ile kabul edildi.

Yönetim Kurulu Listesi 4 Şubat 20:00 saatine kadar iletilmiştir. Liste açık şekilde toplantı da okundu. Oy birliği ile kabul edildi.Konuşma yapmak üzere Yönetim Kurulu Asil Üyesi Mustafa Emirgan sahneye davet edildi.

Mustafa Emirgan, “Herkesi sevgi ile selamlıyorum. Sizlerin karşısında konuşmak oldukça zor. Sürçü lisan edersem affınıza sığınıyorum dedi. Hepinize seçilmiş yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum. Bir sonraki seçime kadar üzerimize düşen faaliyetleri yerine getireceğiz. Mesleğimiz de derneğimizi birlikte büyüteceğiz” dedi.

Mustafa Emirgan Asil Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yedek Üyeleri sahneye davet etti. 


Aral İmzalı "Anadolu Halısı; Ruhumun Dili, Sözümün Rengi..." Aral İmzalı "Anadolu Halısı; Ruhumun Dili, Sözümün Rengi..."

Toplantı sonunda 5. Dönem Başkanı olan Abdullah Baykal yerine Mustafa Emirgan seçildi.