Programın sunumunu gerçekleştiren Güven Köseoğlu, “Bu yıl istişare toplantımıza çok üzücü bir haberle başlamak zorunda kalmıştık. Bu sebeple sunumlarımızın alkışlanmamasını rica ediyoruz” dedi.

Etkinliğin 2 gün açılış konuşmasını PHTYD Başkanı Mustafa Emirgan yaptı. Emirgan sözlerine Merhum Muhammet Demirci’yi anarak başladı.

Katılımcıları selamlayarak başlayan Emirgan, “Her yıl dernek imkanları dahilinde farklı konularla sizin karşınızda oluyoruz. Aramıza yeni katılan meslektaşlarımızla tecrübelerimizi paylaşıyor. Ustalarımızın ve konusunda uzman kişilerin bilgi birikimlerinden yararlanıyoruz. Bu sayede işletmelerimizi bir adım öteye taşımaya çalışıyoruz. Aslında temel amacımız devlet nezdinde hatrı sayılır bir konuma girmesini sağlamaktadır” dedi.

Katılım için herkese teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.”

Mesleki Eğitim Müdürü Hanifi İnce, “Ben burada bugün bünyenizde çalışan elemanı nasıl belgelendireceğinizi anlatacağım. Yanınızda lise mezunu bir çalışan var bu kişiyi 27 haftalık bir sürece alıyoruz. Bundan sonra elemanınız hem belgeleniyor hem de süreç boyunca asgari ücretin yarısını biz ödüyoruz. Sizin sektörden bize hiç başvuru gelmiyor. Birçok iş kolu bu sürede sırada! Düşünsenize hem yanınızda çalışan kişiyi belgelendiriyor hem de devletten teşvik alıyorsunuz. Bu konudaki tek şartımız yanınızda usta öğreticilik belgesi olan birinin çalışmasıdır” dedi.

Antalya İş-Kur Müdürü Bölüm Şefi Mehmet Özdemir “Uluslararası İş Gücü Çalışma Koşulları” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Seminer, Enerji maliyetlerinin düşürülmesi konusunda “GEST sist. GES Proje ve ELK. Sistemlerinden Ekmel Tozoğlu ve Selçuk Topal’ın sunumları ile devam etti.

Tozoğlu, “Enerji bağımsızlığını yakalamak günümüz dünyasında çok önemli bir noktaya geldi. Çünkü enerji borçları uzun sürede düşmeyecek bu da gelecek kesin zamlar demek. Bu sebepte enerjide bağımsızlık hayati bir önem taşıyor” dedi.

Denizli Halı Yıkamacılar Dernek Başkanı Yalçın Orpak, “Elimden geldiğince tüm toplantılara iştirak ediyorum. Genelde bakıyorum hep aynı simalar var. Aslında katılım 200-300 değil de binler olmalı” dedi.

Halı Yıkama Esnafı 3 Memuru Rehin Aldı! Halı Yıkama Esnafı 3 Memuru Rehin Aldı!

Editör: TE Bilişim