Başkan Hüseyin Göğüş açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla halı yıkama sezonumuz tüm hızıyla başlamıştır.

Değerli halkımız; malum ülke ve tüm dünya adına sıkıntılı bir dönemden geçmekteyiz.

Pandemi döneminde halkımız evlerine kapanarak bu dönemi geçirmiştir.

Aral İmzalı "Anadolu Halısı; Ruhumun Dili, Sözümün Rengi..." Aral İmzalı "Anadolu Halısı; Ruhumun Dili, Sözümün Rengi..."

Bu dönemde temizlik, hijyen ve sağlığın önemi çok iyi anlaşılmıştır. 

Halı yıkama evlerimizde temizliğin ve sağlığın anahtarıdır.

Yıkama işlemlerinde halılarda bulunan bakteri ve maytlar temizlenip, tüm yıkama ve dezenfektan işlemlerinden geçerek, evinizden alınan halılar tekrar evlerinize teslim edilir.

Bizler İnegöl Halı Yıkamacılar Derneği üyeleri olarak, tüm bu hassasiyetleri göstermekteyiz.

Ne yazık ki; halı yıkama sektörümüzde gerekli hassasiyetleri göstermeyen kayıt dışı, yetersiz ekipman, sağlığa uygun olmayan merdiven altı üretilen deterjan ve benzeri kimyasalları kullanarak hizmet vermeye çalışan kişiler hala vardır ve bunlara itibar etmeyiniz.

Değerli İnegöl halkı; geçen yıllarda İnegöl’de kaçak çalışan ve şehir dışından gelen halı yıkamacı olarak görünen dolandırıcılar halkımızın halılarını alarak kayıplara karışmışlardır.

Vatandaşlarımız bu durumda bayram üzeri mağdur bırakılmışlardır.

Lütfen halılarınızı İnegöl’de derneğimize bağlı bulunan halı yıkamacı esnafımıza vermenizi tavsiye eder, mağduriyet yaşanmamasını temenni ederim.”