TOKİ açık artırma ne zaman ekim 2023?

TOKİ, 43 ayrı kentte açık artırma ile ev ve işyeri satışı yapacağını duyurdu. Yeni bir konut ve dükkan almak isteyenler ise TOKİ’nin açık artırma tarihlerini araştırmaya başladı. TOKİ’nin ev ve işyeri satışları 11-12-13 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

43 ilde konut ve işyeri satışı yapacağını açıklayan TOKİ’nin açık artırma tarihleri merak ediliyor…

TOKİ’den dev konut ve işyeri satışı hamlesi geldi. Türkiye’nin yarısından fazlasını kapsayan illerde gerçekleşecek olan satış üç gün boyunca sürecek. Peki aralarında İstanbul’un da bulunduğu TOKİ’nin 43 ildeki ev ve dükkan satışları ne zaman, hangi tarihler arasında yapılacak?

11 Ekim 2023 Çarşamba gün konut satışları, 12 ve 13 Ekim’de ise işyeri satışları ile açık artırma yapılacak.

Toki konut ve işyeri satış şartları neler Ekim 2023

TOKİ’nin 43 ilde yürüteceği satış hamlesi ile alıcılar yüzde 25 peşinat ve 48 ay vade ile ev ve dükkan sahibi olabilecek. Alıcıların satış için başvuru ve teminat ödemelerini Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ bankalarının şubelerine yapmaları gerekiyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) açık artırmaları 11-12-13 Ekim tarihlerinde saat 10.30’da başlayacak. Açık artırma TOKİ İstanbul Hizmet Binası ve Ankara The Green Park Hotel’de gerçekleştirilecek.

TOKİ kaç ev ve işyeri satıyor. Ekim 2023

Ekim ayında üç gün boyunca yapılacak açık artırma ile TOKİ 43 ilde 216 konut ve 17 ilde 393 işyeri satışı yapacak

TOKİ hangi illerde konut satışı yapıyor. Ekim 2023

TOKİ’nin konut satışı yaptığı iller şöyle: Afyonkarahisar, Adana, Aksaray, Ankara, Balıkesir, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sakarya, Sivas, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Uşak, Van ve Yozgat.

Yılın Enleri Yarışmasında En İyi 3 Leke Sökücü Yılın Enleri Yarışmasında En İyi 3 Leke Sökücü

TOKİ hangi illerde işyeri satışı yapıyor. Ekim 2023

TOKİ’nin işyeri satışı yaptığı iller ise şöyle sıralanıyor: Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Denizli, Elazığ, Giresun, İstanbul, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Konya, Kütahya, Sakarya, Samsun, Tekirdağ ve Trabzon.

Kaynak: Cansev Temuçin
Editör: Halı Haber