İlki geçen yıl düzenlenen Yılın En'leri Yarışması 23.01.2023 tarihinde start almış aynı gün oy verme işlemi başlamıştı. Yoğun ilgi gören oylamada İlk 24 saatte 2.381 Oy kullanılmıştı.

İlk hafta sonunda kullanılan oy sayısı 5.947 ya ulaşarak geçen tüm zamanlarda kullanılan oy sayısına yaklaştı. 

Oy verme İşlemi 23.02.2023 tarihinde saat 24:00 kadar devam edecek.

İşte İlk hafta sonuçları.

En İyi STK

  1. PHTYD
  2. ANHAYGETEDAR
  3. TEMSİAD
  4. Ankara Esnaf Odası
  5. MARHALFED
  6. GEMHAYDER
  7. Denizli H. Y. Derneği

En İyi STK yarışmasında oylamanın başlarında ilk sırayı elde eden PHTYD  birinci hafta sonunda en yakın rakipleri ile arasını açarak açık ara birinciliğini sürdürüyor.

Bu dalın sürprizi ANHAYGETEDAR

ANHAYGETEDAR yarışmada ilk hafta sonunda ikinci sırada ve %3 lük bir oy farkıyla TEMSİAD'ın önünde.

En İyi STK Başkanı

  1. Bahattin Ersönmez
  2. Yalçın Orpak
  3. Mustafa Emirgan
  4. Yusuf Çelik
  5. Cengiz Temel
  6. Nihat Kulaoğlu
  7. Kutlu Biçer

En İyi STK Başkanı yarışmasında oylamanın başlarında ilk sırayı elde eden, Geçen yılın birincisi Bahattin Ersönmez bu hafta sonunda en yakın rakipleri ile arasını açarak birinciliğini sürdürüyor.

Bu dalın sürprizi Yalçın Orpak

Yalçın Orpak yarışmada ilk hafta sonunda ikinci sırada ve %8,5 luk bir oy farkıyla Ersönmezin arkasından 2. sırada.

En İyi Halı Yıkama Firması

  1. Hedef Halı Yıkama
  2. Swan Halı Yıkama
  3. Hereke Halı Yıkama
  4. Keşke Halı Yıkama
  5. Mıhoğlu Halı Yıkama
  6. Akdeniz Halı Temizleme
  7. Önder Halı Yıkama

En İyi Halı Yıkama firmasında geçen yıl çok az bir oy farkıyla 1. liği kaçıran Swan Halı Yıkama ile bu yıl ilk kez yarışmaya katılmasına izin verilen Hedef Halı Yıkama ile oylamanın başından beri ilk sıra için mücadele ediyor. Yarışmada 1. haftanın sonunda Hedef Halı Yıkama %1,28 lik oy farkıyla Swan Halı Yıkamanın önünde. 

Onları Hereke Halı Yıkama ile Keşke Halı Yıkama takip ediyor. 

En İyi Halı Yıkama Ustası

  1. Mehmet Dölek
  2. Recep Kına
  3. Bülent Çakırhan
  4. Ali Ünlü
  5. Fatih Murat Ertemel

En İyi Halı Yıkama Ustası dalında geçen yıl 3. olan Mehmet Dölek, geçen yılın 1.cisi Recep Kına'nın önün de birinci, hemen arkasından Recep Kına ikinci bu yıl ilk kez yarışmaya katılan Bülent Çakırhan Üçüncü. 

Onları Geçen yılın ikincisi Ali Ünlü takip ediyor. 

En İyi Halı Markası

  1. Bahariye Halı
  2. Angora Halı
  3. Empera Halı
  4. Merinos Halı
  5. Gümüşsuyu Halı
  6. Atlas Halı
  7. İpek Halı / Sanat Halı

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Yılın En İyi Halı Markası dalında kıran kırana bir yarış var.

Markalar at başı biribirini takip ediyor.

En İyi Halı Yıkama Makinası

  1. Seyga
  2. Gar-Mak
  3. Ha Yıkama
  4. Arcan
  5. Misyon
  6. Safran
  7. Ergin

Geçen yıl Misyon Makinanın birinciliği ile sonuçlanan Yılın En İyi Halı Yıkama Makinasında bu yıl sürpriz bir şekilde Seyga Makine ilk sırada ve geçen yılın 2.cisi Gar-Mak Makinenin de %5 önünde.

Geçen yılın 3. cüsü Ha Yıkama bu yılın ilk hafta sonunda  3. cü.

Bu yılın bu dalda Seyga'dan sonra ikinci sürprizi Arcan Makina.

En İyi Halı Sıkma Makinası

  1. Gar-Mak
  2. Ha Yıkama
  3. Misyon
  4. Aydos
  5. Safran
  6. İmaj
  7. Ergin

Bu yıl ilk kez düzenlenecek Halı Sıkma Makinesi yarışmasında Gar-Mak  bu dalda yarışmanın ilk gününden beri 1.ciliğini sürdürüyor.

İkinci sırada Ha Yıkama, 3. Sırada Misyon yer alıyor.

En İyi Halı Kurutma Makinası

  1. Rektör
  2. Aks Coling
  3. Mareşal
  4. Safran
  5. Pak
  6. Ets
  7. Komman

Yine bu yıl ilk kez düzenlenecek En İyi Halı Kurutma Makinesi yarışmasında ilk gün sonunda Aks Coling yarışmaya önde ve birinci başlamasına rağmen sonraki günler Rektör'ün çıkışı sonrası 1 haftalık oylama sonucunda birinciliği Rektör Makina ya bırakmak zorunda kaldı.

Bu grupta ilk günler son sırada bulunan Mareşal büyük bir çıkış ile 1 hafta sonunda üçüncülük koltuğuna oturdu.

En İyi Halı Yıkama Şampuanı

  1. Lazer Promax
  2. Quick Wax
  3. Akpar
  4. Karpaks
  5. X Tem
  6. Era-111
  7. Wieberr

Geçen yıl Lazer Promaxın birinciliği ile sonuçlanan Yılın En İyi Halı Yıkama Şampuanında Bu yıl ilk hafta sonuçlarına göre Lazer Promax birinci sırada.

Yılın Enleri Yarışmasında En İyi 3 Plastik ve Ambalaj Firması Yılın Enleri Yarışmasında En İyi 3 Plastik ve Ambalaj Firması

Bu yılın bu daldaki sürprizi, Quick Wax; İkincilik koltuğunda.

En İyi Leke Çıkarıcı

  1. Quick Wax
  2. Lazer Promax
  3. Era-111
  4. Karpax
  5. 3-N Kimya
  6. Mix
  7. My Fix

Bu yıl ilk kez düzenlenen Yılın En İyi Leke çıkarıcı kategorisinde ilk hafta sonuçlarına göre Quick Wax oylamayı birinci sırada götürüyor.

Lazer Promax İkincilik, Era111  Üçüncülük koltuğunda.

En İyi Parfüm

  1. Era-111
  2. Quick Wax
  3. Hullk
  4. 3-N Kimya
  5. Karpaks
  6. My Fix
  7. Ansa

Bu yıl ilk kez düzenlenen Yılın En İyi Parfümü kategorisinde ilk hafta sonuçlarına göre Era-111 birinci sırada yarışmayı götürüyor.

Quick Wax; İkincilik, Hulk  Üçüncülük koltuğunda.

En İyi Baskı – Yazılım

  1. Halı Pratik
  2. Sarmal Etiket
  3. Deniz Etiket
  4. Med Mega
  5. Negro Pos
  6. Volkan Dobrıceli
  7. Usta Pos

Bu yıl ilk kez düzenlenen, Yılın En İyi Baskı - Yazılım kategorisinde ilk hafta sonuçlarına göre Halı Pratik birinci sırada yarışmayı götürüyor.

Sarmal Etiket İkincilik, Deniz Etiket Üçüncülük koltuğunda.

En İyi Plastik Anbalaj

  1. Eprati Plaastik
  2. Kara Ambalaj
  3. Dost Ambalaj
  4. Temiz Plastik
  5. Vera Plastik
  6. Karam Plastik
  7. Ensar Plastik

Geçen yıl En İyi Plastik ve Ambalaj dalında oylamayı başından sonuna kadar birinci götürüp yarışmayı birincilikle tamamlayan ve birincilik kupasını Fevzi Çetinkaya Eprati Plastik adına kaldırmıştı.

Bu yılda ilk yıl olduğu gibi iyi bir başlangıç yapan ve ilk haftayı açık ara önde kapatan Eprati olağanüstü bir şey yaşanmaz sa yine birinciliğe doğru koşuyor. Bu yıl ilk hafta sonuçlarına göre Kara Ambalaj İkinci sırada.

En İyi Erkek Girişimci

  1. Yalçın Orpak
  2. Rıdvan Bektaş
  3. Bünyamin Demircan
  4. Ahmet Turan Ağar
  5. Şevket Çetinkaya
  6. İlker Aydın
  7. Azem Kökez

Geçen yıl İlker Aydın'ın birinciliği ile sonuçlanan Yılın En İyi Erkek Girişimci dalında. Bu yıl ilk hafta sonuçlarına göre sürpriz bir çıkış ile Yalçın Orpak birincilik kürsüsünde.

Onu Rıdvan Bektaş takip ediyor.

Çok güçlü isimlerin yarıştığı bu grupta son günlerde çok iyi bir çıkış yakalayarak üçüncülük kürsüsüne oturan Bünyamin Demircan, arkasında Ahmet Turan Ağar.

En İyi Kadın Girişimci

  1. Yasemin Sunay Tekin
  2. Suzan Bıçakçıoğlu
  3. Aliye Güven Polat
  4. Leyla Ayhan
  5. Esra Bilek
  6. Zerrin Kömeçoğlu
  7. Emine Şaz

En İyi Kadın Girişimci yarışmasında oylamanın başlarında ilk sırayı elde eden Suzan Bıçakçıoğlu ilerleyen günlerde yerini Yasemin Sunay Tekin'e kaptırdı. 

Tekin Birinci hafta sonunda en yakın rakipleri ile arasını açarak birinciliğini sürdürmesine rağmen Bıçakçıoğlu'nun nefesini ensesinde hissediyor.

En İyi Yazar

  1. Şevket Çetinkaya
  2. Azem Kökez
  3. Rıdvan Bektaş

Geçen yıl ipi göğüsleyen Rıdvan Bektaş, ilk hafta sonunda 2. sırada. Birincilik kürsüsünde Şevket Çetinkaya ve üçüncü sırada Azem Kökez yer alıyor. 

Yılın En İyi Yazar ödülü yarışmasında kıran kırana bir yarış var. 

Her gün birincilik kürsüsünde değişiklik yaşanıyor.

Adaylar at başı biribirini takip ediyor.

Editör: TE Bilişim